Skip to content

121 Arcadian Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2022

Last Sale Price
$475,000
Last Sale Date
Feb 23, 2022

Property Information

Block5901
Lot12.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page59

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,480
Acreage0.83

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
15%
Improvement Value:$279,000
85%
Total Assessment$327,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,760+2.7%
2024$12,423+611.0%
2023$1,747+0.9%
2022$1,732+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$475,000

To:

Sq Ft2,480DeedBook 12053, Page 1988

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$59,900
Sq Ft2,240DeedBook 11803, Page 1295Recorded7/23/2021