Skip to content

64 Blue Anchor Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1960

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
May 13, 2022

Property Information

Block5903
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page59

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,001
Acreage4.91

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$69,600
29%
Improvement Value:$172,900
71%
Total Assessment$242,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,462+2.7%
2024$9,213+15.3%
2023$7,993+0.9%
2022$7,923+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$230,000

To:

Sq Ft2,001DeedBook 12106, Page 1765

Property Sale

Sale
$228,000

From:

To:

Sq Ft2,001DeedBook 10152, Page 309Recorded2/10/2015

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 8667, Page 965

Property Sale

Sale
$235,000
DeedBook 7904, Page 1633

Property Built

Built

Year Built: 1960