Skip to content

27 Loretta BlvdSicklerville, NJ 08081

Built 1974

Last Sale Price
$121,500
Last Sale Date
Mar 15, 1990

Property Information

Block602.02
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page06

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,194
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
26%
Improvement Value:$142,200
74%
Total Assessment$192,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,500+2.7%
2024$7,302+4.4%
2023$6,996+0.9%
2022$6,935+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$121,500

To:

Sq Ft2,194DeedBook 4429, Page 746

Property Built

Built

Year Built: 1974