Skip to content

638 Johnson Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1987
Commercial

Last Sale Price
$1,500
Last Sale Date
Aug 28, 2008

Property Information

Block602
Lot1.05
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page06

Building Details

Building Class10
DescriptionFRAME WHSE
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage10,300
Acreage2.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$175,800
28%
Improvement Value:$462,500
72%
Total Assessment$638,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$24,906+2.7%
2024$24,249+61.2%
2023$15,044+0.9%
2022$14,912+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$1,500

To:

Sq Ft10,300DeedBook 8911, Page 1682

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 4823, Page 327

Property Built

Built

Year Built: 1987