Skip to content

504 Herbert BlvdSicklerville, NJ 08081

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 26, 1990

Property Information

Block603
Lot1.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page06

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,302
Acreage0.59

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,400
23%
Improvement Value:$110,900
77%
Total Assessment$143,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,592+2.7%
2024$5,444+4.4%
2023$5,216+0.9%
2022$5,170+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979