Skip to content

107 Summer Lea Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2013

Last Sale Price
$264,125
Last Sale Date
Jul 24, 2014

Property Information

Block604
Lot6.04
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page06

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,222
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
17%
Improvement Value:$190,300
83%
Total Assessment$230,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,986+2.7%
2024$8,749+4.4%
2023$8,383+0.9%
2022$8,309+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$264,125

To:

Sq Ft2,222DeedBook 10049, Page 539

Property Built

Built

Year Built: 2013

Property Sale

Sale
$291,000
DeedBook 9725, Page 537

Property Sale

Sale
$500,000
DeedBook 9500, Page 653