Skip to content

466 South White Horse Pik

Winslow Twp, NJ

Built 1934

Last Sale Price
$43,000
Last Sale Date
Aug 15, 2005

Property Information

Block6105
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page61

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,320
Acreage5.66

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,400
47%
Improvement Value:$59,900
53%
Total Assessment$112,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,382+2.7%
2024$4,266+4.4%
2023$4,088+0.9%
2022$4,052+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$43,000

To:

Sq Ft1,320DeedBook 7950, Page 815

Property Built

Built

Year Built: 1934