Skip to content

South Egg Harbor Road

Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Aug 29, 1979

Property Information

Block6406
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page64

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPI2
Sq Footage---
Acreage2.9

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$57,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,248+2.7%
2024$2,188+4.4%
2023$2,097+0.9%
2022$2,078+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000

To: