Skip to content

405 Winterberry Lane

Hammonton, NJ 08037

Built 2006

Owner
---
Last Sale Price
$650,000
Last Sale Date
Dec 12, 2025

Property Information

Block6420
Lot1.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page64

Building Details

Building Class17
Description1.5SF2G
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage2,660
Acreage1.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
12%
Improvement Value:$329,700
88%
Total Assessment$374,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,621+2.7%
2024$14,235+4.4%
2023$13,639+0.9%
2022$13,519+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$650,000
Sq Ft2,660DeedBook 13002, Page 1531Recorded1/16/2026

Property Sale

SaleMulti
$450,000

From:

To:

DeedBook 10374, Page 1940Recorded3/29/2016

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Built

Built

Year Built: 2006