Skip to content

48 Waterford Road

Hammonton, NJ 08037

Apartment
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 1, 2022

Property Information

Block6425
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page64

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings4
ZoningPR2
Sq Footage---
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,200
30%
Improvement Value:$85,600
70%
Total Assessment$121,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,753+2.7%
2024$4,627+4.4%
2023$4,434+0.9%
2022$4,395+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$170,000

To:

DeedBook 11205, Page 1528

Property Sale

Sale
$57,500
DeedBook 4088, Page 269