Skip to content

32 West Central Avenue

Hammonton, NJ 08037

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 2022

Property Information

Block6503
Lot8.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page65

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,276
Acreage0.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,200
26%
Improvement Value:$97,300
74%
Total Assessment$131,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,881-2.3%
2024$4,996+4.4%
2023$4,787+0.9%
2022$4,745+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 8505, Page 157

Property Built

Built

Year Built: 1965