Skip to content

South White Horse Pike

Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$4,000
Last Sale Date
Oct 1, 2013

Property Information

Block6601
Lot41.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage18.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$714+2.7%
2024$695+4.4%
2023$666+0.9%
2022$660+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$4,000

From:

To:

DeedBook 9915, Page 451Recorded11/13/2013