Skip to content

119 Elmtowne Blvd

Hammonton, NJ 08037

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 2001

Property Information

Block6701.01
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page67.1

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR5
Sq Footage1,130
Acreage18.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
27%
Improvement Value:$75,000
73%
Total Assessment$103,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,769+2.9%
2024$3,663+4.7%
2023$3,499+1.0%
2022$3,466+0.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978