Skip to content

130 Elmtowne Blvd

Hammonton, NJ 08037

Built 1980

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 2025

Property Information

Block6701.02
Lot7.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page67.1

Building Details

Building Class28
Description1SF
Dwellings2
ZoningPR5
Sq Footage1,248
Acreage18.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,000
30%
Improvement Value:$61,100
70%
Total Assessment$87,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,399+2.7%
2024$3,309+4.4%
2023$3,170+0.9%
2022$3,143+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$72,000

To:

Sq Ft1,248DeedBook 7060, Page 785

Property Built

Built

Year Built: 1980