Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
431 East Fleming Pike
Hammonton, NJ 08037
Farm (Qualified)
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 25, 2001
Property Information
Block6701
Lot3
QualifierQFARM
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page67
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage---
Acreage24.76
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$24,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$24,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $909 | +7.3% |
| 2024 | $847 | +9.3% |
| 2023 | $775 | -3.6% |
| 2022 | $805 | +2.9% |
Property History
No events match the selected filters.