Skip to content

351 South Egg Harbor Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 22, 2020

Property Information

Block6901
Lot7.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page69

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage2,488
Acreage1.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,500
21%
Improvement Value:$152,200
79%
Total Assessment$192,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,269+2.8%
2024$7,071+4.5%
2023$6,764+0.9%
2022$6,703+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976