Skip to content

South Route 73

Hammonton, NJ 08037

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 25, 2025

Property Information

Block7003
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page70

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage10.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$77,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,024+2.7%
2024$2,944+4.4%
2023$2,821+0.9%
2022$2,796+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$70,000

To:

DeedBook 12000, Page 1476