Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
East Fleming Pike
Hammonton, NJ 08037
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 27, 1986
Property Information
Block7005
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page70
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage24.34
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$36,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$36,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,424 | +2.7% |
| 2024 | $1,387 | +4.4% |
| 2023 | $1,329 | +0.9% |
| 2022 | $1,317 | +0.6% |
Property History
No events match the selected filters.