Skip to content

35 Dunham Loop

Berlin, NJ 08009

Built 1981

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Sep 8, 2021

Property Information

Block704
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page07

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,069
Acreage0.49

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
18%
Improvement Value:$196,100
82%
Total Assessment$238,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,291+2.7%
2024$9,045+4.4%
2023$8,667+0.9%
2022$8,591+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft2,069DeedBook 11876, Page 878

Property Built

Built

Year Built: 1981

Property Sale

Sale
$59,390
DeedBook 3660, Page 355