Skip to content

427 Hay Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1980

Last Sale Date
May 20, 1977

Property Information

Block7301
Lot10.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page73

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,886
Acreage0.53

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,500
20%
Improvement Value:$137,800
80%
Total Assessment$173,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,762+2.7%
2024$6,584+4.4%
2023$6,308+0.9%
2022$6,253+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980