Skip to content

445 South Egg Harbor Road

Hammonton, NJ 08037

Last Sale Price
$16,000
Last Sale Date
Jun 12, 1989

Property Information

Block7301
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page73

Building Details

Building Class10
DescriptionGARAGE
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage1.9

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,800
68%
Improvement Value:$10,500
32%
Total Assessment$33,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,299+2.7%
2024$1,265+4.4%
2023$1,212+0.9%
2022$1,201+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$16,000

To:

DeedBook 4395, Page 193