Skip to content

Hall Street

Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$10,000
Last Sale Date
Jul 22, 2020

Property Information

Block7902
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page79

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage5.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$17,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$698+2.6%
2024$680+4.4%
2023$652+0.9%
2022$646+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$10,000

To:

DeedBook 11457, Page 1710

Property Sale

Sale
$2,000
DeedBook 4263, Page 730