Skip to content

677 Bairdmore Avenue

Hammonton, NJ 08037

Built 2007

Last Sale Price
$40,000
Last Sale Date
Jan 31, 2013

Property Information

Block7905
Lot1.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page79

Building Details

Building Class11
Description1SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage627
Acreage0.91

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
65%
Improvement Value:$22,600
35%
Total Assessment$64,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,271+3.0%
2024$2,204-6.3%
2023$2,351+0.9%
2022$2,331+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$40,000

To:

Sq Ft627DeedBook 9756, Page 925

Property Built

Built

Year Built: 2007