Skip to content

South Route 73

Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 2010

Property Information

Block8005
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage2.8

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$39,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,530+2.7%
2024$1,489+4.4%
2023$1,427+0.9%
2022$1,414+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 4745, Page 902