Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
A C Expressway
Hammonton, NJ 08037
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 24, 1986
Property Information
Block8008
Lot2.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page80
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage2.08
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$4,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $164 | +2.8% |
| 2024 | $160 | +4.4% |
| 2023 | $153 | +0.9% |
| 2022 | $152 | +0.6% |
Property History
No events match the selected filters.