Skip to content

823 South White Horse Pik

Hammonton, NJ 08037

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 27, 2002

Property Information

Block8206
Lot12.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page82

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage2,009
Acreage5.76

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,100
17%
Improvement Value:$239,500
83%
Total Assessment$288,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,261+2.7%
2024$10,964+4.4%
2023$10,505+0.9%
2022$10,413+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2002