Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Wiltseys Mill Road
Hammonton, NJ 08037
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 17, 2024
Property Information
Block8206
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page82
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage2.49
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$3,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$3,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $144 | +2.4% |
| 2024 | $141 | +4.4% |
| 2023 | $135 | +0.9% |
| 2022 | $134 | +0.6% |
Property History
No events match the selected filters.