Skip to content

819 Flittertown Road

Hammonton, NJ 08037

Built 2001
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 5, 2001

Property Information

Block8304
Lot4.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page83

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage2,955
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
13%
Improvement Value:$281,500
87%
Total Assessment$323,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,623+2.7%
2024$12,290+4.4%
2023$11,775+0.9%
2022$11,672-2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2001