Skip to content

S Mays Landing Road(Block 8601 Lot 1)Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$14,000
Last Sale Date
May 6, 2015

Property Information

Block8601
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page86

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage28.92

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$85,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$85,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,344+2.7%
2024$3,256+4.4%
2023$3,119+0.9%
2022$3,092+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$14,000

To:

DeedBook 10201, Page 424