Skip to content

887 S Mays Landing Road

Hammonton, NJ 08037

Commercial

Last Sale Price
$8,800,000
Last Sale Date
May 22, 2025

Property Information

Block8901
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page89

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage162.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$925,000
58%
Improvement Value:$659,400
42%
Total Assessment$1,584,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$61,823+5.0%
2024$58,885+4.4%
2023$56,420+0.9%
2022$55,924+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$8,800,000

To:

DeedBook 12840, Page 1781

Property Sale

Sale
$1,224,999

To:

DeedBook 11341, Page 1946Recorded3/3/2020

Property Sale

SaleMulti
$1,370,000

To:

DeedBook 4698, Page 752