Skip to content

430 Wright Avenue

Berlin, NJ 08009

Built 1983

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 1997

Property Information

Block901
Lot9.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page09

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,799
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,500
22%
Improvement Value:$148,600
78%
Total Assessment$191,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,457+2.7%
2024$7,260+4.4%
2023$6,956+0.9%
2022$6,895+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1983