Skip to content

191 Penbryn Road

Berlin, NJ 08009

Built 1930

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Oct 20, 2023

Property Information

Block902
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page09

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,080
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,500
28%
Improvement Value:$105,700
72%
Total Assessment$146,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,705+2.7%
2024$5,554+4.4%
2023$5,322+0.9%
2022$5,275+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$260,000

To:

Sq Ft1,080DeedBook 12470, Page 1591

Property Sale

Sale
$127,000

From:

To:

Sq Ft1,080DeedBook 10781, Page 1742Recorded12/12/2017

Property Built

Built

Year Built: 1930