Skip to content

Binker Avenue(Block 903 Lot 2)Berlin, NJ 08009

Vacant Land

Last Sale Price
$25,000
Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block903
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page09

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage3.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$51,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2006$2,010+184.1%
2005$707+4.8%
2004$675+6.5%
2003$634+7.0%
Property History

Property Sale

Sale
$25,000

To:

DeedBook 12696, Page 352

Property Sale

Sale
$138,500
DeedBook 7545, Page 1531