Skip to content

110 E Florida AvenueVillas, NJ 08251

Built 1932

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 16, 2016

Property Information

Block29
Lot5
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page1.03

Building Details

Building Class14
Description1S-F-F
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage550
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,400
76%
Improvement Value:$24,100
24%
Total Assessment$99,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,014+1.6%
2024$1,982+6.4%
2023$1,864+1.7%
2022$1,833+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1932