Skip to content

2200 Bayshore Road(Unit C02)Villas, NJ 08251

Commercial

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Jul 22, 2015

Property Information

Block334.09
Lot1.01
QualifierC02
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class10
Description1S-STORE
Dwellings1
ZoningGB
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,000
27%
Improvement Value:$138,000
73%
Total Assessment$189,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,825+1.6%
2024$3,765+6.4%
2023$3,540+1.7%
2022$3,481+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000

To:

DeedBook 3635, Page 872