Skip to content

321 Cloverdale AvenueVillas, NJ 08251

Built 2020

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Sep 29, 2016

Property Information

Block339
Lot21.02
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.01

Building Details

Building Class16
Description2S-F-AG
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,649
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$113,000
31%
Improvement Value:$247,000
69%
Total Assessment$360,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,286+1.6%
2024$7,171+6.4%
2023$6,743+1.7%
2022$6,631+226.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2020

Property Sale

Sale
$125,000

To:

Sq Ft2,649DeedBook 3701, Page 52