Skip to content

330 Cloverdale AvenueVillas, NJ 08251

Built 1942

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 7, 2025

Property Information

Block345
Lot12.03
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.01

Building Details

Building Class15
Description1S-F-F
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage832
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$109,500
68%
Improvement Value:$51,500
32%
Total Assessment$161,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,259+1.6%
2024$3,207+6.4%
2023$3,016+1.7%
2022$2,966+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1942