Skip to content

15 Rosewood AvenueVillas, NJ 08251

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 26, 2024

Property Information

Block359.01
Lot25
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.01

Building Details

Building Class16
Description1S-F-F
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,088
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$120,200
59%
Improvement Value:$84,300
41%
Total Assessment$204,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,139+1.6%
2024$4,074+6.4%
2023$3,830+1.7%
2022$3,767+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974