Skip to content

12 Vacation RoadVillas, NJ 08251

Built 1964

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Apr 10, 2009

Property Information

Block368.04
Lot21
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.03

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage985
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$80,000
52%
Improvement Value:$73,900
48%
Total Assessment$153,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,115+1.6%
2024$3,066+6.4%
2023$2,883+1.7%
2022$2,835+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$180,000

To:

Sq Ft985DeedBook 3375, Page 950

Property Built

Built

Year Built: 1964