Skip to content

35 Vacation RoadVillas, NJ 08251

Built 1965

Last Sale Price
$99,900
Last Sale Date
Nov 1, 2002

Property Information

Block368.05
Lot11
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.03

Building Details

Building Class14
Description1S-F-R
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage600
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$88,800
65%
Improvement Value:$46,800
35%
Total Assessment$135,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,745+1.6%
2024$2,701+6.4%
2023$2,540+1.7%
2022$2,498+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$99,900

To:

Sq Ft600DeedBook 2993, Page 939

Property Sale

SaleMulti
$63,000
DeedBook 2872, Page 290

Property Sale

SaleMulti
$57,000
DeedBook 2724, Page 895

Property Built

Built

Year Built: 1965