Skip to content

15 Vacation RoadVillas, NJ 08251

Built 1965

Last Sale Date
Jan 28, 2016

Property Information

Block368.05
Lot16
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.03

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,156
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,500
51%
Improvement Value:$77,100
49%
Total Assessment$158,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,210+1.6%
2024$3,159+6.4%
2023$2,971+1.7%
2022$2,921+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965