Skip to content

10 Holiday RoadVillas, NJ 08251

Built 1965

Last Sale Price
$179,000
Last Sale Date
May 29, 2009

Property Information

Block368.05
Lot8
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.03

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage918
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$81,500
58%
Improvement Value:$58,500
42%
Total Assessment$140,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,834+1.6%
2024$2,789+6.4%
2023$2,622+1.7%
2022$2,579+2.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$179,000

To:

Sq Ft918DeedBook 3381, Page 779

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook 3171, Page 737

Property Built

Built

Year Built: 1965