Skip to content

1 Vacation RoadVillas, NJ 08251

Built 1965

Last Sale Price
$251,000
Last Sale Date
Jun 24, 2022

Property Information

Block368.06
Lot16
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.04

Building Details

Building Class15
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,113
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,500
55%
Improvement Value:$67,100
45%
Total Assessment$149,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,028+1.6%
2024$2,980+29.5%
2023$2,302+2.1%
2022$2,256+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$251,000

To:

Sq Ft1,113DeedBook 4064, Page 818

Property Built

Built

Year Built: 1965