Skip to content

18 Wildwood AvenueVillas, NJ 08251

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 30, 1993

Property Information

Block368.06
Lot9
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.03

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage768
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$83,000
65%
Improvement Value:$45,000
35%
Total Assessment$128,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,591+1.6%
2024$2,550+6.4%
2023$2,397+1.7%
2022$2,358+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965