Skip to content

115 BroadwayVillas, NJ 08251

Built 1976

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
Oct 31, 2019

Property Information

Block384
Lot32
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.03

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,050
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,000
54%
Improvement Value:$69,900
46%
Total Assessment$151,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,074+1.6%
2024$3,026+6.4%
2023$2,845+4.2%
2022$2,732+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$185,000

To:

Sq Ft1,050DeedBook 3884, Page 478

Property Built

Built

Year Built: 1976