Skip to content

309 Hollywood AvenueVillas, NJ 08251

Built 1978

Last Sale Date
Feb 1, 2021

Property Information

Block391.02
Lot32
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.03

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,260
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,000
48%
Improvement Value:$93,400
52%
Total Assessment$179,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,631+1.6%
2024$3,574+6.4%
2023$3,360+1.7%
2022$3,305+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978