Skip to content

2706 Weaver AvenueVillas, NJ 08251

Built 1988

Last Sale Price
$89,900
Last Sale Date
Oct 4, 1988

Property Information

Block406
Lot13.03
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.04

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,652
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$96,000
45%
Improvement Value:$115,300
55%
Total Assessment$211,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,027+1.7%
2024$3,959+6.8%
2023$3,708+1.8%
2022$3,642+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$89,900

To:

Sq Ft1,652DeedBook 1827, Page 108

Property Built

Built

Year Built: 1988