Skip to content

204 Lennox AvenueCape May, NJ 08204

Built 1993

Last Sale Price
$95,300
Last Sale Date
Jun 29, 1993

Property Information

Block410.01
Lot39.18
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,852
Acreage1.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$111,600
40%
Improvement Value:$167,300
60%
Total Assessment$278,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,676+1.6%
2024$5,589+6.6%
2023$5,243+1.5%
2022$5,165+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$95,300

To:

Sq Ft1,852DeedBook 2373, Page 50

Property Built

Built

Year Built: 1993