Skip to content

2500 Bayshore RoadVillas, NJ 08251

Commercial

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Nov 30, 1998

Property Information

Block410.01
Lot64.01
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.04

Building Details

Building Class10
Description2S-F-A
Dwellings1
ZoningGB
Sq Footage---
Acreage1.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$233,500
29%
Improvement Value:$565,500
71%
Total Assessment$799,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,172+1.6%
2024$15,916+6.4%
2023$14,965+1.7%
2022$14,718+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$180,000

To:

DeedBook 2783, Page 94