Skip to content

121 Sheridan DriveCape May, NJ 08204

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 30, 2009

Property Information

Block426.02
Lot13
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,524
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$80,600
57%
Improvement Value:$60,800
43%
Total Assessment$141,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,877+1.5%
2024$2,834+6.6%
2023$2,658+1.5%
2022$2,619+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958